Çok eğlenceli ve dinleyen ( okuyan ) her on çocuktan onbirinin aşırının aşırısı sevebileceği bir kitap Bella’nın kitabı . Aslında göreceli şeyler için bu kadar iddalı kelimeleri kullanmayı çok sevmiyorum , çünkü arada illa ‘ biz hiç sevemedik ‘ cümlesi duyuyorum ama bu kitap gerçekten farklı .Bu kadar az cümle kullanıp okuyucuyu ve dinleyiciyi kitaba bu kadar çok dahil eden , eğlendiren kitap çok az . Özellikle onun için bu kitabın kıymetini daha fazla bilmek gerek 😬

Yorgunluktan gözünüzü açamadığınız ama kitap okumak zorunda olduğunuz gecelerin bir numaralı kurtarıcısı . Cümleler kısa , öz ve anlaşılır . Çizimler çok sade ve etkileyici , eee birde dinleyiciyi kitaba dahil edince kitaplara dikkatini vermekte zorlanan 2-3 yaş dinleyici grubu için ( ki kendileri en sevimli grup olur  😬) mükemmel bir seçim oluyor .

(Kitabı ben nasıl sevdiysem artık , övgü kısmını bir türlü bitiremedim .)

Bella sevimli köpeğini kitabın sayfaları arasında gezintiye çıkarır . Ama o da ne , Bella’nın köpeği bir anda kaybolur , Bella neler olduğunu anlamaya çalışırken arkadaşı Ben çıkagelir . Duruma Ben de şaşırır , Bella’ya yardım etmek ister ve köpeği ararken bir anda o da kaybolur . Durum artık ciddileşmeye başlamıştır . Yardıma gelen köpek arama kurtarma ekibi de  bir anda sayfaların arasında kaybolunca Bella duruma el koyar . Ama o da ne ? Bir anda Bella’da kitabın sayfaları arasında kayboluverir .

Bundan sonra kaybolanları bulmak okuyucuya ve dinleyiciye düşüyor .

Hem dinlemesi , hem okuması hem de oynaması çok ama çok keyifli, eğlenceli  bir kitap . Ama bize yetmemiş olacak ki , ben kitabın eğlence dozunu bir tık arttırdım .

Bella , Ben ve Bella’ nın köpeğini ayrı ayrı çizdim , delgeç ile ucuna minik bir delik açtım ve kırmızı bir ip bağladım . İpin diğer ucunu ise arka kapak içine yapıştırdığım ve ucunu yine delgeçle deldiğim zarfa bağladım . Böylece kitabı okumadığımız zamanlarda Bella , köpeği ve Ben’i zarfın içinde muhafaza ediyoruz .

Kitabı okumaya başlayınca Bella, Ben ve Bella’nın köpeğini çıkarıp sayfaların arasına saklıyorum , salla kısmına gelince Buse keyifle sallıyor ve birden herkes düşmeye başlıyor . Ve  kitap birden çok daha fazla eğlenceli olmaya başlıyor .

p>

(Visited 789 times, 1 visits today)
Yazar

7 Yorum Var

 1. Kitap cok tatliymis ama senin yaptiklarina bayildim. Fotograflari ilk gordugumde kitabin orijinali oyle sandim ki bence fikrin cok guzel, yazar kitabin yeni baskilarinda bu sekilde ekleme yapmayi dusunmeli 😀 Ve cizimlerinin guzelligi ❤️❤️

  • admin Reply

   Yaaa ne güzel olur orjinaline böyle bir şey ekleseler , çocuklar çıldırır sevinçten ☺️

 2. Harika fikir, bayıldım! Tabii ben çizmeyi beceremeyeceğim için renkli fotokopi falan düşüneyim en iyisi 😀

  • admin Reply

   Keşke benim aklıma gelseydi , ne kadar pratik insansın sen ya , süpersin

 3. mucit insanım, Serracığım. deneyeceğim en kısa zamanda. Neşeniz hep böyle devam etsin.
  PS:oh be. Serra is back 🙂

 4. Yorum yazmistim ama gondermeyi becerememisim sanirim :/ Fotograflara bakinca kitabin orijinali boyle sanmistim, hatta yazar bu harika fikri kitabin sonraki basimlarina uygulamali demistim 😀 Bir de cizimlerin asiri guzel oldugundan bahsetmistim❤️❤️ tekrar soyleyeyim istedim 🙂

Bir Cevap Yazın