IMG_7728

Bir ‘bahar masası ‘ hayal ediyordum . Ama bahar gelmekte inat ettiği için gelmeyen bahara gönderme yaparak bir ‘dikiş’ masası tasarladım .

Dikiş masası ,çünkü konseptimiz ‘dikiş partisi’ydi. Dikiş partisiydi , çünkü dikiş parti davetlileri ile  tanışma sebebimdi.

Blogum  sayesinde tanıştığım 3 yetenekli insandı misafirim .

Soğuk bir günde kalabalık bir cafede buluşmuştuk ilk defa . Hızla geçen zamanın farkına varmadan , ilk defa görüşüyoruz gibi değilde yıllardır bir aradaymışız gibi geçmişti o ilk ‘blogger buluşmamız’ .

En yakın zamanda tekrarlıyoruz diye ayrıldık , bir araya gelmeden önce korkarak buluşmamıza rağmen .

Ve o ilk buluşmadan sonra sık sık bir araya geldik. Her defasında daha samimi , daha sıcak , daha uzun sürdü 4 kişilik toplantılarımız.

IMG_7711

Ve biz her bir araya gelişimizden sonra ayrılırken ‘ Yine sadece muhabbetle geçti , bir sonra ki toplanmamızda bir şeyler yapalım ‘diyerek ayrıldık .

Mis gibi kekin yanında sıcacık çaya dalıp uzun muhabbetler yaparken , sürekli laf lafı açarken başta konuştuğumuz projeler kısıtlı zamanın ve dedikodunun tatlı çekiminin kurbanı olup yine ‘ bir sonraki buluşmaya ‘ erteleniyordu.

IMG_7717

Bu buluşma öyle olmamalıydı. Kızlara ‘dikiş partisi’ne hazır mısınız dedim . Direk hobi odasındayız ona göre diye uyardım  ….

Ve çok büyük bir keyifle ‘dikiş partimiz’e hazırlandım .

Masaları minik hobi odamın ortasına almakla başladım . Hobi odamı yenilerken yaptığım kara tahta masası çay içilen masamız ; beyaz, aldığım ilk günden beri  her an ortadan kırılmasını beklediğim İkea masa ise dikiş masası oldu.

Balık masasından esilenerek hepimizin isimlerini masaya yazdım ….

IMG_7723

IMG_7721

Bu kara tahta ve renkli tebeşirler ile oynamak o kadar keyifli ki . Bıkmadan onlarca masa hazırlayabilirim bu şekilde .

Gelmek ve gelmemek arasında ikileme düşen bahara cesaret vermek için en sevdiğim bahar çiçekleriyle süsledim masamızı…

IMG_7708

IMG_7742

Bahçemizdeki o güzel kayısı ağacından özür diliyorum , minik bir dalını kopardığım için.

IMG_7712

IMG_7750

Bütün ayrıntılarda çiçek olsun istedim . Baharın renk renk çiçekler ile artık  gelmesini istediğim gibi ….

IMG_7720

IMG_7719

IMG_7790

Fotoğraf çekmeyi en sona bırakıp hazırlığın büyük kısmını sevgili mutfağımda geçirince hatta bunun bir sürelik kısmına kızları da dahil edince fotoğraflar çok eksik kaldı.Mesela sadece Gülçin ve ben varmış gibi ama Cansu ve Türkan’da vardı …Gerçekten oradaydılar ve masada onlar için hazırlanmış yerler vardı. Derya Naz ve Buse için de yer vardı …

Masadaki ‘Sevdalı Bulut’ Türkan’ın moda ve resim sevdalısı güzel kızı içindi. Nazım Hikmet’in yazdığı ( benim için) en güzel çocuk kitaplarından biridir… ve kitap en güzel hediyedir…

IMG_7714

Dikiş için ayırdığım masada fotoğraflları ile aramızda yok mesela . Zaten eğer olsaydı kızları gerçekten açlıkla terbiye etmiş olacaktım…

IMG_7788

Elimde ki tek fotoğrafı dikiş bölümünün ……

IMG_7724

IMG_7733

IMG_7752

IMG_7771

IMG_7776

Sanırım bu defa hobi odasında olmamız işe yaradı .Tabaklar dolup dolup boşaldıktan sonra kumaşlar ile oyun başladı ….Ve aramızda bir elbise , bir bluz ile en karlı çıkan Cansu oldu

IMG_7813

Ve Gülçin’i momijiler ile yakından tanıştırdım , o da artık zehirlendi:)

Sadece kağıt ağırlığı olarak kullanacaktı , ama sonra ışığın en iyi olduğu yeri aramaya başladı , bu minnakları fotoğraflamak için 🙂

IMG_7823

IMG_7780

Ve son olarak sizi seviyorum kızlar .  İyi ki blog yazıyoruz ve iyi ki yollarımız kesişmiş. Sizin için hazırlayacağım nice güzel masalar , birlikte içilecek çokça fincan çayımız olsun . Haa bir de dikilecek kumaşlarımız ….

(Visited 482 times, 1 visits today)
Yazar

İşte bunlar hep can sıkıntısı

1 Yorum Var

  1. Sevgili Serra ,ben de Çanakkale’de oturuyorum. ve sizleri gıyabınızda cok seviyorum. Kısmetse tanışmak da istiyorum Sevgiler. Sinem

Bir Cevap Yazın