IMG_7426

Kullanılamayacak kadar büyük bir anahtarlık, ikea’nın neredeyse bütün evlerde mevcut olan plastik ama havalı çerçevesi ,bir parça kumaş, canı sıkılan bir insan kişisi bir araya gelince ne olur . Tabikide çok luzumlu olmayan ( tamam , herkes için çok luzumlu olmayan ) bir kendin yap projesi olur.

Yaklaşık 4 yıl önce Penti’den bu ayıcıklı anahtarlığı aldım , sanırım sırf almak için aldım . Çünkü daha alırken bu kadar kocaman bir şeyi kullanamayacağımı biliyordum . Öylede oldu . 4 yıl boyunca bir köşede öylece durdu.

Çerçeve zaten klasik ,  İkea’da omzumuzda sarı poşetle dolaştığım  ve kendimi kaybettiğim bir alış-veriş anından . Fazlasından zarar gelmez diyerek toplayıp eve getirdiğim ve yine içine fotoğraf konulmayı bekleyen çerçevelerdendi.

Çalışma  odamı yenilerken her şeyi bir düzene sokmaya karar verdim . Hem en çok kullanılanlar elimin altında olsun , hem şık bir şekilde olsun olsun hem de kullanışlı olsun derken bir türlü yer buladığım , kutudan alıp kağıda iğnelediğim , kağıttan alıp kumaşa taktığım , ordan alıp buraya koyduğum dikiş iğneleri için iğnedanlık yapmaya karar verdim .

Toplu iğnelerim için canım Gülçin’in hediyesi iğnedanlığı kullanıyorum (ki inanılmaz pratik ve kullanışlı ) , ama dikiş iğnelerim ayrı yerde dursun istedim . Hadi biraz odanın havasını değiştirsin şık olsun derken gözüme o an dağınıklığın içinde kaybolan Buse ilişti . Anahtarlığı bulmuş , tepesini kopartmaya uğraşırken aklıma anahtarlıktan iğnedanlık yapmak geldi .

IMG_7421

Elimde son derece sevimli , bulutlu mulutlu bir kumaşda olunca , ikea çerçevede öyle boş boş bana bakınca tamam dedim , ana malzemeler hazır.

Sonrası zaten çok basit . Anahtarlığı muntazam bir şekilde , görünmeyecek yerlerinden kumaşa sağlam bir şekilde diktim . Sonra çerçeveye ortalayarak gerdim . Çerçeve ve arkalığı arasındaki boşluğa elyaf doldurdum . Ve sıkıca kapattım .

IMG_7422  Hepsi bu kadar ….

IMG_7419 Bittikten sonra o kadar çok sevdim ki iğnedanlık yapmaktan vazgeçip Buse’nin odasına koymayı düşündüm . Ama zavallının odası o kadar dolu ki,  her yerde bir süs, bir anı , bir ıvır , bir zıvır…

IMG_7731

Çıkış amacına hizmet etmesi en doğrusuydu …

Hem iğnedanlık olarak çok daha iyi ve çok daha fazla iş görür olduğu kesin …

Sevgiler …

(Visited 501 times, 1 visits today)
Yazar

İşte bunlar hep can sıkıntısı

4 Yorum Var

  1. hobi odanın sevilen şahsiyeti, nefis iğnedanlık nihayet blogda arz-ı endam etmiş. ben de çok severim kendisini. ve sanırım çalacağım fikirlerden biri olacak. öpüldün canım :))

Bir Cevap Yazın