Bir önemi var mı ? Yani bebeğimizin  kız yada erkek olmasının … bizce yoktu . Sağlıklı , hayırlı olması kafiydi bizim için . Cinsiyet en son merak edebileceğimiz şey olduğu için 2. Bebeğimizinde cinsiyetini öğrenmedik . Hayır , tabii ki merak etmedik . Eğer merak etseydik şimdiye kadar zaten öğrenmiştik .

 

An itibirayle bir Allah , bir doktorumuz biliyor bebeğimizin cinsiyetini .

Peki neden öğrenmedik ? Valla bilmiyoruz , çok özel bir sebebi yok . İstemedik , ihtiyaç duymadık , merak etmedik . Ama bu bekleyişte çok eğlendik . Mesela eğer bebeğin cinsiyetini 3. yada 4. ay öğrenmiş olsaydık geri kalan 5 ayın hiç bir heyecanı kalmayacaktı .

Şimdi bebeğin cinsiyetini öğrenmedik dediğimiz an karşımızdaki muhatabımız bir adım öne çıkıyor ve hemen karnımı incelemeye başlıyor . ‘Erkek bu , çok sivri karnın ‘ diyor , tam o anda orada geçmekte olan bir başka kişi olaya bir anda dahil oluyor ve ‘ Yok yok , benim 3 kızım var , karnım hep böyleydi ‘diyor . Zaten bebiş  hayırlısıyla bi gelsin ilk işim ‘hamilelikte cinsiyetin karın şekline etkisi ‘ konu başlıklı bir tez hazırlayacağım .  Nedense en popüler cinsiyet tahmin yöntemi karın şekli 🙂 ; sivriyse erkek yayvansa kız .

Cinsiyet tahminlerinden sonra ‘ ayy çok heyecanlı ‘ ve ‘ nasıl bakmadınız ya , ben çatlardım’ cümleleri geliyor .

  • Ve sonra en çok duyduğumuz soru geliyor ; Nasıl hazırlandınız  ?   Gayet güzel hazırlandık biz ( Buse’nin odası ve odası için yaptığım bir çok şey eski bloğumda mevcut) bence cinsiyet öğrenmeyince hazırlıklar çok daha iyi oluyor . Zaten kızsa her şeyi pembe ağırlıklı , cicili bicili , dantelli fistolu olmalı , erkekse maviden başka bir renk giyemez her şeyde bir araba , top ,ayı olmalı olayının mantığını çok kavrayamadık biz ,daha doğmamış bebeğe davetlerde giyeceği smokini ya da mini boy gelinliği alıp dolabına asmanın saçmalığını ise hiç anlayamadığımız için 3-4 tane yeni doğan tulum takımı (yeşil , sarı , turuncu ağırlıklı ) bize yetmişti . Buse doğup , hastaneden çıkıp , eve gittiğimizde Mehmet 1-2 saat ortadan kayboldu ve Buse’nin 3 aylık giyeceği ile geri döndü . Neticede hiç birimiz mahrumiyet bölgesine yaşamıyoruz .

Oda konusuna gelince aslında yine aynı şey geçerli yani bu çocuk doğup hastaneden eve döner dönmez odasının duvarlarına poster asmaya başlayıp ‘beni odamda rahatsız etmeyin ‘ diyerek kapıları çarpmayacağına  göre oda konusu da çok sorun değil ama bizde ilk bebek heyecanı ile bir oda hazırladık . Son derece sadece beyaz bir dolap ve yatak aldık . Şu unisex dediklerinden . Sonra kırmızı bir şifonyer yaptık ve tavanına bulutlar yaptık . Yani cinsiyeti bilseydik yine yapacağımız şeyleri yaptık . Ama bu  hamileliğimde hiç bir şey hazırlamadım çünkü artık evde koyacak yer yok 🙂

Yani hazırlık kısmı , ne alsak falanlar işin bahanesi gerçekten cinsiyetin hiç birimiz için önemi yok bence . Merak çok farklı bir duygu o ayrı . Ama biz sanırım nostalji seviyoruz , bir şeylerin eskisi gibi olmasını seviyoruz . Hatta hemşirelere vermek üzere Mehmet mendil hazırlıyor . Ne mendili derseniz , eskiden çooookkkk eskiden ultrason falan yokken insanların bebeklerinin cinsiyetini doğumda  ebelerden öğrendiği zamanlarda, bebek doğunca ebe dışarı çıkıp babaya müjdeyi verirmiş  ve babada gönlünden kopan parayı temiz bir mendilin arasına sıkıştırıp hemşireye verirmiş. Buse’de kısmet olmadı çünkü hepimiz şaşkındık ve nöbet değiştiren ebeler cinsiyet öğrenmediğimizi doğumda öğrenmişti . Hatta benim ilk sorum ‘cinsiyeti ne ‘ olunca ebe ‘ ne o kız değişecek mi sandın ‘ demişti . Hiç öğrenmediğimizi söyleyince şaşırmıştı .

Ayyy neyse işte doğuma son 1 hafta ( hatta belki çok daha az ) kala bu yazıyı yazmak istedim . Okuyunca ne yazdığımı bende anlamadım . Mazur görün efendim .

Ben doğurana kadar bir tahmininiz varsa yaptığımız bahis şeysine katılab…. şaka ya şaka … en fazla ne olabilir ki yüzde elli kız , yüzde elli erkek işte 🙂

 

 

 

img_0827

img_0825

img_0821

 

(Visited 1.299 times, 1 visits today)
Yazar

4 Yorum Var

  1. Gayet güzel yazmışsın bence Serracım son hamilelik duyguları da kalması açısından yazman çok iyi olmuş. Kız erkek ne farkederki ikisi de senin evladın sağlıkla kucağına alman dileğiyle sevgiler canım kalp ❤️

  2. Şimdi baktım kaçırdım galiba diye. Kızın olmuş, tebrikler! Anneli babalı (ve Buse`li) büyüsün bebiş:)

  3. Ağırlıksız yaşamak dediğin ..Ne güzel düşünmek böyle, düşünrbilmek..

Bir Cevap Yazın