Son derece gıcık bir cilde sahip olarak , oturduğum yerden bildiriyorum ; bu kremler bir harika .

Krem sürmezsem kuruluktan hatır hatır kaşınan , krem sürersem hemen sivilce olan bir cilt tipine sahibim . Hayır bide bme böyle bir cilt tipine sahip olduğumu yıllar sonra öğrendim . Lisede okurken blue jean diye bir müzik-gençlik dergisi alırdık , onun bir sayısında cilt tipleri ile ilgili bir yazı vardı . Ben o yazıyı okuyup ‘ t bölgemin ‘ yağlı olduğuna kanaat getirmiştim . Nasıl olsa yüzümün tamamı değil diye çok önemsememiştim . Yıllar içinde ambalajına vurulup aldığım ve 3 defadan fazla kullanmadığım temizliyiciler , nemlendiriciler dışında düzenli kullandığım hiç bir şey olmamıştı . İnanılmaz sıkılırım her gün yüzünü üç defa yıka , yatmadan kremle seanslarından . Yapanı çok kıskanırdım , mesela Hülya Avşar’ın banyodan sonra kremlenme seansının 2 saat sürdüğünü ve bunu her gün aksatmadan yaptığını okuduğumda inanılmaz kıskanmıştım . Ama sadece kıskanıyordum , kendime gelince hep ‘ çok uykum var , yarın yıkar kremi sürerim ,söz ‘ diyordum . O yarın hiç gelemiyordu , krem neredeyse kullanılmadan bozuluyordu. Sonra yaş otuzu geçmeye başladı ve o gün eteklerim bir tutuştu . Sanki krem kullanmazsam bir gecede 20 yaş yaşlanıcakmışım gibi hissetmeye başladım . Şimdi moda olduğu için doğal krem yapmalıyım dedim ama sadece zilyon tane tarifi ‘ pin’ ledim . Ve sonra bir gün yine tarif pinlerken ‘ ölmez otu’nu keşfettim , aradım taradım ve l’occitane ‘ın ölmez otu kremini buldum . Yorumları okudum , içeriğini okudum ama karar veremedim . Çünkü pek öyle ‘ alayım yeaaa , kullanmazsam kullanmam ‘ kremi değildi . Çılgın bir fiyatı vardı 😳 ama bin türlü düşünce ile kendimi inanılmaz gaza getirdim ve kremi temizliyicisi ile birlikte aldım . İyi ki de aldım .

Daha kargo poşetini açmaya çalışırken bile mis gibi koktu . Çok hafif bir çiçek kokusu var kremin , bahar gibi 🙂 Yüz temizleyicisi köpük formunda ve çok güzel temizliyor . Yüzümde yağlı bir his bıraktığı için krem kullanmayı hiç sevmediğim için bu kremide kullanamayacağımı düşünüyordum ama ilk defa bir krem beni hiç rahatsız etmedi . Çok kadifemsi bir dokusu var kremin . Şimdiye kadar kullandığım bütün kremler bende ergen gibi sivilce yaptığı halde , l’occitane sadece cildimi yumuşacık yaptı . Bir yıldan fazla zamandır kullanıyorum ve çok memnunum , yaşlanmamı durduramasa bile yüzümü ışıl ışıl yaptığı için daha uzun yıllar kullanacağıma eminim 😬

 

 

L’occitane ‘larımı kullanmadığım zaman kasaya kilitleyecek kadar çok seviyorum , o kadar çok seviyorum ki sizinle paylaşmasaydım çatlardım 🙈 sizde sevin istedim . Kendimi bir an makyaj bloggerı gibi hissettim . Güzel bir hismiş .

(Visited 738 times, 1 visits today)
Yazar

2 Yorum Var

  1. gideyim bi bakayım. aynı şeyleri hissedip aynı durumdan muzdarip olmak. Serra diyorsa dogrudur , o ka 🙂
    gidiorum ben.

    • admin Reply

      hayır ya o kadar değil , yani arada yanılabiliyorum seviyom seni kız

Bir Cevap Yazın