IMG_6507

Benim için ilkbaharın yeri hep ayrıdır. En sevdiğim mevsimdir. Ne çok sıcaktır  , ne de çok soğuk . Yağmuru bile güzeldir. Toprağa düştü mü mis gibi kokar o damlalar ve size hep geçmişte kalmış güzel bir anınızı hatırladır.

Etrafı bir renk cümbüşü sarmıştır. Yeşiller , pembeler , morlar ,sarılar …

Ve kokular , baş döndüren ,insanın içini cıvıl cıvıl yapıp enerji yükleyen kokular. Güller , hanımelleri , yaseminler , iğde çiçekleri , mürverler en güzel bu mevsimde kokar .Baktığınız her yerde öbek öbek çiçek vardır ve balkonlar sakız sardunyadan geçilmez ….

Ve şimdi bu kadar güzel kokan çiçekleri farklı bir şekilde  kullanacağınızı düşünün ; bir resim fırçası olarak kullanacağınızı …

Son zamanlarda o kadar çok karşıma çıkıyordu ki ‘natürel fırçalar’ denemeseydim tabii ki içimde kalırdı .

Ama bir etkinlik olarak ajandama kaydetmemiştim ve denemek aklımdan çıkmıştı  🙂 .Ta ki bir gün Buse ile parktan dönerken kaldırımda koparılıp atılmış bir çiçek bulana kadar . Buse çiçeği yerden aldı ve bana verdi . Böylece ben yapmayı hep ertelediğim , hatta unuttuğum fırçaları hatırlamış oldum .

IMG_6503

 

Ve böylece eve gelene kadar gördüğümüz çiçek ve yaprakları topladık.

Lavanta yaprağı, karanfil,  gül , çilek yaprağı …. fırçanın gövdesi olarak kullanmak için kuru  ağaç dalları .

Eve gelir gelmez ben fırçaları hazırladım . Çiçek ve yaprakları  bir ip ile topladığımız dallara bağladım.

IMG_6500

IMG_6509

IMG_6510

Buse’nin kullanması için masaya kocaman bir beyaz resim kağıdı koydum . Ve onun en sevdiği boya olan sulu boyayı ekledim. Sonrası Buse’nin sanat anlayışına kaldı .

IMG_6512

IMG_6515

IMG_6519

IMG_6524

IMG_6557

IMG_6520

IMG_6530

IMG_6558

IMG_6582

IMG_6570

 

kullandığımız boya sulu boya olduğu için ortaya sanatsal bir çalışma çıkaramadık , hatta bir çalışma bile çıkaramadık . Sanırım biraz sulandırılmış akrilik bu fırçalar için daha doğru bir seçim olurdu ama Buse için her türlü hava hoştu.

İkimizde en çok gülün performansını sevdik . Hatta tek bir tane gülümüz olduğu için sürekli kavga çıktı . ( şu çocukla uzlaşarak oynamayı öğrenemeyeceğim ) Sonra ‘sen karanfili daha çok seviyorsun ‘dedim ve bana inandı 😀 Aaa ayrıca lavanta yapraklarında çok eğlendi çünkü iyi bir desen çıkması için masaya sertçe vurmak gerekiyordu . Vurma eylemi etrafa su sıçrattığı için son derece mutluydu .

 

IMG_6590

IMG_6525

IMG_6594

IMG_6595

IMG_6601

IMG_6599

 

 

En keyiflisi kesinlikle gül fırçayla oynamaktı .Karanfilin de çok oluru vardı tabii ama gül başka güzeldi .

 

IMG_6587

IMG_6540

IMG_6544

 

Gülleri Buse yaptııı ( yalannn, yalan söylüyorsun ) Yaa çocuğum ultra yeteneksiz . Benim bu gülleri yaptığı görünce ‘bende çiçek yapmak istiyorum  ‘ dedi. ‘Seç bir çiçek yap ‘dedim . Gitti en boya tutmayan çiçeği , orkideyi seçti .

 

IMG_6602

 

 

 

Baktı sadece su akıtıyor , bir türlü olmuyor hırs yaptı deli . Kalktı masadan gitti , sen yap ben gidiyorum dedi. Biraz dolandı , siniri geçti geri geldi ama artık bir türlü kendini veremiyordu , olaydan uzaklaşmıştı.

 

IMG_6573
                                                    yeterrrr , beni bu oyunlara bulaştırma anne…
Olaydan o kadar kopmuştu ki en son elinde ki karanfilin suyunu emmeye çalışıyordu .

Sonra kalktı gitti odasında ki  garaja kepçe park etmeye . Ben eğlenmeye devam ettim . Bir oyunu daha kendi keyfim için kurmuş ve bitirmiş oldum 😀

İster çocukla ,ister çocuksuz , kendinize çiçek fırçalar yapın ve keyfini çıkarın .(Ama siz akrilik boya kullanın ) Kesinlikle çok keyif verici. Lavanta bulursanız mutlaka koparın , yaprakları mis gibi kokuyor boyama yaparken .

Sevgiler ……

IMG_6607

(Visited 584 times, 1 visits today)
Yazar

İşte bunlar hep can sıkıntısı

4 Yorum Var

 1. Buse mi daha şeker sen mi karar veremiyorum. Ama kavga etmeden oynayın çocuuum, cık cık cık…

  • serrafun Reply

   Ayyy bir haller benim kızda , uzlaşmak hiiçç mümkün değil 🙂

 2. Serraaaaa bunu nasil kacirmisim,harika fikir!cok eglenceli cok sanatsal 🙂 Busenin hallerine gülerek okudum,hemen Nille denemek istedim..sizi seviyorum

  • serrafun Reply

   Çok eğlenceli kesinlikle , bir daha yaptığımızda akrilik boya kullanıcam . Eminim o zaman daha çok keyif alırız . Sizde akrilik ile deneyin bence 🙂

Bir Cevap Yazın