IMG_6143

 

Özel ve güzel günler için ne düşünüyorsunuz ? Ben nedense oldum olası sevmiyorum . Anneler günü , babalar günü bi derece ( ki onları da sevmem , başka çocukların canının acıttığı için ) ama sevgililer gününden hiiiç mi hiç haz etmem .

Zorlama , süprizmiş gibi yapılan yemekler , pastalar , şaraplar falanlar .  ‘Ayyy daha yeni hediye aldım dı , imdi gene ne bulup alıcam ‘ demeler . ‘ ayy şekerim çok güzel bir hediye buuuuu ama yaaa ‘ deyip yalandan gözü doldurmalar  hemen akabinde arkadaşa , eşe dosta ‘ benim hanzo kalkmış bana mutfak robotu almış , sevgilisi mutfak sanki ‘ diye yakınmalar . Vitrinlerden taşan ayılar , ki o konuya hiç girmeyeyim .

Ne alsam mutlu etsem , parada kalmadı , maaş yatmadı , kart doldu derken ‘ ayyyhhh imdat ‘ diye bağırası geliyor insanın . Evet hediye kapitalist düzeninin bize …. diye başlayıp kimseyi yorma niyetinde değilim . Ama bana çok anlamsız geliyor o günü kalplere , çiçeklere , böceklere , hediyelere boğmak .

Çok şanslıyım ki Mehmet’te benim gibi düşünüyor . Şimdiye kadar bir birimize hiç sevgililer günü hediyesi almadık . Kutlamadık bile . Deliye her gün bayramsa bize de her gün sevgililer günü yanisi .

Ama bu yıl birbirimize bir hediyemiz var . Ve sanırım birbirimize verebileceğimiz en anlamlı hediyeler .

Yazının bundan sonrası için Mehmet’in kızacağını biliyorum . Çünkü ikimizde ‘sol elin verdiğini sağ el görmesin’  diye düşünüyoruz. Ama bazen hiç tanımadığımız bir insandan ilham alabiliyoruz, feyz alabiliyoruz , ‘bu defa bizde böyle mi yapsak ?  ‘ diyebiliyoruz … Bazen böyle güzel şeyleri paylaşmak gerekiyor , çok daha fazla paylaşmak .

olmasadaolur

Çünkü bazen gerçekten güller, ayıcıklar , parfümler , çantalar , ya da bir ojenin 3 rengi olmasa da oluyor ama eğitim ya da sağlık olmadan olmuyor .

14 şubatta hediye almak aklıma gelmezdi . Belki Mehmet doğum günümde hediye almak  yerine benim adıma  Lösev’e bağış yapmasaydı (bunu yazdığım için özür dilerim Mehmet 🙁 bu 14 şubat zırvalığında böyle bir hediye almak , Darüşşafaka Eğitim kurumundan ‘sevgililer günü bağış sertifikası ‘  hediye etmek aklıma gelmezdi.

Ama alacağım ( ya da vereceğim )  hangi hediye bir çocuğun sağlıkla gülümsemesinden , ya da pırıl pırıl bir geleceğe sahip olmasından daha anlamlı , kalıcı ve güzel olabilir ki .

eserineiyibak

 

Yine güzel hediyeler alın sevdiklerinize ama Lösemili bir çocuğu mutlu etmeyi de düşünün . Bazen bir gülümseme için bir tuğla bile yeter . Tuğla değil de özel gün anısı için bir şey isterseniz onu da düşünmüşler .   Böyle bir hediye vermekte almakta inanılmaz mutlu edecektir. Sadece sizi değil bu kadar güzel gülen ve desteğimizi bekleyen minik kuzuları da mutlu edecek .

bazıharcamalar

Ya da belki okumak için yanıp tutuşan pırıl pırıl bir gencin eğitimine destek olursunuz . ‘ Çok başarılı çocuktu ama sınav giriş ücretini denkleştiremediler’ hikayeleri azalır belki. Belki Darüşşafaka sınıflarından birinde  eğitim gören bir çocuğumuz geleceğin  (Prof. Dr. ) Aziz Sancar’ıdır.

tema

Ya da belki dikili bir ağacınız olsun istersiniz . Sevginiz gibi büyüyecek . Bir sevgililer günü fidanı güzel olmaz mı ?

Ya da belki sizin içinizden geçen başka bir güzellik vardır . ‘Bu sevgililer gününde kırmızı gül olmasa da olur , ama eğitim , sağlık olmadan olmaz dediğiniz başka bir güzellik .

İçinizden geçen hediyeniz ne  olursa olsun hep sevgiyle , sevgililer günü ile kalın .

(Visited 749 times, 1 visits today)
Yazar

İşte bunlar hep can sıkıntısı

Bir Cevap Yazın