IMG_5085

 

Hangi ruh hali ile aldığımı bilemediğim , Buse’nin üzerine binemediği için ilk başlarda ağladığı , sonrasında bebeklerinin atı yaptığı ve benim daha çok eşeğe benzettiğim plastik bir oyuncak atımız vardı.

Hangi ruh hali ile aldığımı bilmiyorum çünkü gerçekten çirkindi . Ama uzun süre oyuncakların arasında oldu ve hepimiz tarafından kabul görüp sevildi , ben bir gün onu oynaması için başka çocuklara verilecek oyuncaklar  kutusuna atana kadar .

Bir sürede o kutunun içinde bekledi . Sonra ben bir gün Pinterest derya denizinde eski oyuncakların sukulent  saksısı olduğunu gördüm .Daha çok dinozorlar vardı , onlara bakınca direk aklıma kutuda ki plastik at geldi. Aradım , buldum , çıkardım;

IMG_5033

Hemen elime bir maket bıçağı aldım ve sırtında kare bir boşluk açtım . Ve oyuncağın içinden elyaf çıkmasına çok şaşırdım 😀 . İlk önce tüm elyafı çıkarıp bacakları ve vücudu çakıl taşı ile doldurup sukulenti o şekilde dikmek istedim . Ama sonra minik bir saksı ile dikmek daha mantıklı geldi.

IMG_5036

IMG_5039

 

Açtığım boşluğa saksı genişlik olarak tam geldi . Ama saksının boyu uzun kalınca onu da maket bıçağı ile biraz kestim .

 

IMG_5037

IMG_5040

Önce su isteği çok fazla olmayan bu kaktüslerimi seçtim. Sonra nedense yakıştıramadım kaktüsleri . At çirkin olunca ne yapsam , ne diksem yakıştıramadım önce .

Sonra sukulente karar verdim . Saksıyı koyduktan sonra boşluk kalan kısımlara nazikçe toprak ekledim ama yine de görüntü pek güzel değildi. Bu defa atla hiç ilgisi yoktu 🙂 Kesik kısmın o kötü görüntüsünü yok etmek için bu ata eyer görünümlü bir şey lazımdı . Minik bir parça kumaşı kesip atın sırtına atıverdim . (Bir an kendimi yarış atı bakıcısı gibi hissettim ) Ve bence at böyle daha havalı oldu .

IMG_5083

IMG_5087

 

IMG_5091

 

Şimdi Buse’nin oyuncaklarından yarısından fazlasına göz dikmiş bulunmaktayım . Sadece hevesinin geçmesini bekliyorum .

Bu atı o uyurken kesip , biçip , doldurdum . Uyanıp görünce çok mutlu oldu hatta haka haka dansı bile yaptı . Ama o uyanık olsaydı bu atı bir saksıya dönüştürürken  kesin bir kriz masası oluşturmamız gerekirdi.

Sevgiler …

(Visited 762 times, 1 visits today)
Yazar

İşte bunlar hep can sıkıntısı

6 Yorum Var

 1. Sahane olmus ❤ Ben de yapicam, cok heveslendim Pera’nin bahcesine eklerim hemen ama minnak bi’succulent almaliyim once Eline saglik

 2. At çirkinmiş gerçekten. Yapılabileceklerin en iyisini yapmışsın:)
  (Ben senin bloguna daha önce de yorum yazdım, bir şekilde çıkmadı.)

  • Kesinlikle çirkin 🙂
   Ya blogu taşıdıktan sonra böyle sorunlar olmaya başladı Tekrar bakarım gelen yorum kutusuna

 3. Marifetli arkadaşım ellerine sağlık. Tamda yeni yeni Çiçek yetiştirmeye merak dalmışken çok orjinal bir fikir oldu bu. Sağılasın yine ufkumu açtın.

 4. Ahahaha valla güldüm bu atı görünce 🙂 Çok güzel olmuş, minnak saksıyı da iyi yerleştirmişsin 🙂

Bir Cevap Yazın